• Kontakt w sprawach nagłych: 501 290 794

Przestępczość zorganizowana

Wykrywanie przestępczości zorganizowanej jest priorytetem dla organów ścigania, które przywiązują szczególną wagę oraz poświęcają ogromne środki na ten cel. Zazwyczaj w tego rodzaju sprawach służby korzystają z narzędzi, w jakie wyposaża je prawo: podsłuchy, prowokacje, kontrola korespondencji. Działania te często doprowadzają do zatrzymań i aresztowań członków oraz kierownictwa zorganizowanych grup przestępczych.
Zorganizowana grupa przestępcza, to według utrwalonego orzecznictwa grupa licząca przynajmniej trzy osoby. Charakteryzuje się pewnym stopniem zorganizowania, w której ustalone jest kierownictwo i podział ról. Definicja ta dotyczy grup mających na celu zarówno popełnienie przestępstwa (w ogóle), a także przestępstwa skarbowego.

Nasza kancelaria adwokacka oferuje wysokiej jakości pomoc prawną w sprawach karnych dla osób oskarżonych o kierowanie lub udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Gwarantujemy pełne zaangażowanie w każdej sprawie, jaką obsługujemy. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie.

Odwiedź kancelarię adwokacką w Warszawie i uzyskaj fachową pomoc

Za sam udział w zorganizowanej grupie przestępczej albo „związku”, mających na celu popełnienie przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za założenie lub kierowanie kara może sięgać aż 10 lat pozbawienia wolności.
Są to bardzo surowo traktowane przez wymiar sprawiedliwości przestępstwa, a procesy charakteryzują się wysokim stopniem skomplikowania. Dlatego warto już od samego początku skorzystać z usług adwokata, który pomoże obrać skuteczną taktykę, pozwalającą zmniejszyć wymiar kary, a być może doprowadzić nawet do uniewinnienia.
Z doświadczenia wiemy, że już od pierwszych momentów postępowania przygotowawczego prowadzonego przez organy ścigania olbrzymie znaczenie dla sprawy ma to, co znajdzie się w protokole przesłuchania podejrzanego. Dlatego nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o ustanowieniu obrońcy.
Z naszej strony mogą Państwo liczyć na natychmiastowe działanie, doświadczenie i profesjonalizm w prowadzeniu spraw związanych zarówno z udziałem jak i kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą.

Zapraszamy!

Specjalizujemy się w następujących sprawach:
  • wyłudzenia VAT

  • obrót nielegalnym paliwem

  • przestępczość internetowa

  • oszustwa

  • przestępstwa narkotykowe

  • produkcja i obrót nielegalnym tytoniem

Zapraszamy do kontaktu: +48 515 840 737, kancelaria@kalicinski.eu