Google+

Przestępczość zorganizowana

Wykrywanie przestępczości zorganizowanej jest priorytetem dla organów ścigania, które przywiązują szczególną wagę oraz poświęcają ogromne środki na ten cel. Zazwyczaj w tego rodzaju sprawach służby korzystają z narzędzi, w jakie wyposaża je prawo: podsłuchy, prowokacje, kontrola korespondencji. Działania te często doprowadzają do zatrzymań i aresztowań członków oraz kierownictwa zorganizowanych grup przestępczych.

Zorganizowana grupa przestępcza, to według utrwalonego orzecznictwPrzestępczość zorganizowanaa grupa licząca przynajmniej trzy osoby. Charakteryzuje się pewnym stopniem zorganizowania, w której ustalone jest kierownictwo i podział ról. Definicja ta dotyczy grup mających na celu zarówno popełnienie przestępstwa (w ogóle), a także przestępstwa skarbowego.

Za sam udział w zorganizowanej grupie przestępczej albo „związku”, mających na celu popełnienie przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za założenie lub kierowanie kara może sięgać aż 10 lat pozbawienia wolności.

Są to bardzo surowo traktowane przez wymiar sprawiedliwości przestępstwa, a procesy charakteryzują się wysokim stopniem skomplikowania. Dlatego warto już od samego początku skorzystać z usług adwokata, który pomoże obrać skuteczną taktykę, pozwalającą zmniejszyć wymiar kary, a być może doprowadzić nawet do uniewinnienia.

Z doświadczenia wiemy, że już od pierwszych momentów postępowania przygotowawczego prowadzonego przez organy ścigania olbrzymie znaczenie dla sprawy ma to, co znajdzie się w protokole przesłuchania podejrzanego. Dlatego nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o ustanowieniu obrońcy.

Z naszej strony mogą Państwo liczyć na natychmiastowe działanie, doświadczenie i profesjonalizm w prowadzeniu spraw związanych zarówno z udziałem jak i kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą.

Specjalizujemy się w następujących sprawach:

  • wyłudzenia VAT
  • obrót nielegalnym paliwem
  • przestępczość internetowa
  • oszustwa
  • przestępstwa narkotykowe
  • produkcja i obrót nielegalnym tytoniem

Zapraszamy do kontaktu: +48 515 840 737, kancelaria@kalicinski.eu